thy uçak biletiTÜRK HAVA YOLLARI anadolu jet uçak biletiANADOLU JET sunexpress uçak biletiSUN EXPRESS atlasjet ucak biletiATLAS JET Otobus BiletiOtobus Bileti

THY 2013 yılında 50 yeni destinasyon hedefliyor

Türk Hava Yolları yeni uçak siparişleri teslim edildikçe bu yıl içerisinde 50 yeni uçuş destinasyonu açmayı planlıyor. Avrupa’da uçuşu başlatılması planlanan dört noktayla birlikte THY’nin Avrupa’da uçmadığı ülke kalmamış olacak.
 
THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu,  Türk Hava Yolları için 2012 yılının yatırımlar yılı olduğunu belirterek, 2013 yılında yeni uçakların teslimiyle yeni destinasyonların açılacağını söyledi.  Avrupa’da uçulmadık ülke kalmamasını hedefleyen THY, Amerika ve Asya’da da yeni uçuş noktaları oluşturmayı amaçlıyor. Air France’ın Afrika’daki üstünlüğünü de bitirmek için çalışan THY, 2013 yılı içinde Afrika‘da da birincilik koltuğuna oturmayı planlıyor.
 
Dünyada en çok uçuş ağına sahip beşinci havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları 219 uçuş noktasını, 250 ye çıkararak üçüncü sıraya çıkmayı planlıyor. Türkiye’nin yurtdışındaki konsolosluk ve elçilik sayısını da geride bırakan THY, 96 ülke hukuku ile gerçekleştirdiği  yönetim operasyonu sayısını 2013 yılında 110’a çıkarmayı istiyor.
 
THY’nin Avrupa’da uçmadığı ülke kalmayacak
 
Topçu’nun açıklamasına göre, THY uçak teslimleri ile 33 yeni hat açtı, 96 ülkede 219 noktaya uçuyor, Air France’ın 88 ülkeye uçuş rekoru da kırıldı.  2013 yılında yeni uçakların teslimiyle 50 yeni destinasyon açmayı planlayan Türk Hava Yolları Lüksemburg( Lüksemburg), Estonya (Tallinn), Litvanya (Vilnius) ve Malta’ya da uçuşlar ekledikten sonra Avrupa’da uçmadığı ülke kalmamış olacak.